Strona główna » Zwierzęta » Czy spanie z psem jest zdrowe? Oto odpowiedź ekspertów

Czy spanie z psem jest zdrowe? Oto odpowiedź ekspertów

Czy jesteś jednym z tych ludzi, którzy śpią z psem w łóżku, czy jesteś jednym z tych ludzi, którzy besztają swojego zwierzaka, jeśli próbuje wspiąć się na łóżko? Jak ze wszystkim, są krytycy i zwolennicy tej praktyki. W tym artykule przyjrzymy się pozytywnym i negatywnym skutkom spania ze zwierzętami domowymi.

Korzyści z dzielenia łóżka z psem

Jeśli Twój zwierzak jest zdrowy, ma dobrą higienę Jeśli pupil jest zdrowy, ma zapewnioną odpowiednią higienę i dobre szkolenie, to nie tylko nie ma problemów, ale może mieć bardzo pozytywne skutki. Oto niektóre z korzyści płynących ze spania z psem:

  • Wzmacnia więź uczuciową. Dzielenie się tak prywatną chwilą jak sen pomaga wzmocnić więź między Tobą a Twoim zwierzakiem.
  • Dodatkowa pomoc w relaksie. Rytmiczny oddech psa może pomóc w zasypianiu. Ponadto obecność psa zwiększa przepływ oksytocyny, hormonu związanego z przywiązaniem i szczęściem.
  • Zwiększone poczucie bezpieczeństwa osobistego. Wiele osób czuje się w nocy bezbronnych. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, obecność psa, czy to dużego czy małego, może dać Ci poczucie ochrony.

Czy naprawdę dobrze jest spać z psem? Oto odpowiedź od ekspertówŹródło : Capture Instagram
Wady dzielenia łóżka z psem

Minusem jest to, że spanie ze zwierzętami może prowadzić do pewnych problemów zdrowotnych i behawioralnych. Wśród możliwych wad dzielenia łóżka z psem, zawierają następujące elementy:

  • Zagrożenia dla zdrowia. Alergie, astma lub zapalenie płuc z nadwrażliwości. Osobami najbardziej narażonymi na te problemy są małe dzieci, kobiety w ciąży i pacjenci z obniżoną odpornością. Jednak ogólne ryzyko zdrowotne jest bardzo niskie, prawie pomijalne, jeśli zwierzęta otrzymują opiekę weterynaryjną i mają odpowiednią higienę.
  • Problemy ze snem. Ogólnie rzecz biorąc, główne problemy związane z jakością snu dotyczą partnerów (kopanie, chrapanie itp.) i dzieci, ale zwierzęta domowe również odgrywają ważną rolę. Są to często zaburzenia związane z temperaturą między ludźmi a zwierzętami domowymi, a także różnice w cyklach snu i czuwania.
  • Problemy behawioralne u zwierząt. Psy, którym pozwala się spać z właścicielami, mogą być bardziej agresywne i doświadczać problemów związanych ze stresem separacyjnym.
  • Wpływ na relacje interpersonalne. Wreszcie, zwierzęta mogą być głównym źródłem konfliktu i stresu w związkach, co prowadzi do problemów w związku.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.