Strona główna » Zwierzęta » Czy powinieneś wpuścić psa na kanapę? Oto odpowiedź

Czy powinieneś wpuścić psa na kanapę? Oto odpowiedź

To kolejny dzień, chodzisz po swoim domu i widzisz swojego psa na kanapie. Niektórzy pozwolą zwierzęciu odpocząć, a inni usuną je stamtąd. Która decyzja jest lepsza? Udzielimy ci kilku dobrych wskazówek!

Różne powody, dla których niektórzy ludzie nie pozwalają na psy na kanapie

Pierwszy powód to oczywiście kwestia higieny. Twój pies nie musi być w 100% czysta przez cały dzień. Nie chcąc brudzić swoich mebli jest całkowicie uzasadnionym powodem do przeniesienia swojego pupila. Oczywiście podczas przenoszenia należy być delikatnym dla swojego pupila.

Pamiętaj też, że psy często się zrzucają. Jeśli nie jesteś entuzjastą sprzątaniaprawdopodobnie nie jesteś w stanie odkurzać. W efekcie osoby, które nie pozwalają swoim pupilom wchodzić na kanapę, często są zbyt leniwe, by za każdym razem sprzątać.

Może być też inna przyczyna związana z włosami. Czasami goście mogą przyjechać niespodziewanie. Czy decydujesz się na to, by pozwolić im siedzieć na kanapie? Jeśli, niestety, pozostało jeszcze trochę sierści psa, kolejne minuty mogą być nieprzyjemny dla osób z alergią.

Czy powinieneś wpuścić psa na kanapę? Oto odpowiedźŹródło : Capture Instagram

Być może są jeszcze inne powody, ale te 3 powody mogą już uzasadniać przeniesienie psa. Jednak pies jest zwierzęciem emocjonalnym. Nie chcesz więc prosić go o nagłą przeprowadzkę. Dowiedzmy się więc, jak możesz sprawić, że będzie się poruszać w spokojny sposób.

Jak delikatnie przenieść swojego pupila?

Pies jest zwierzęciem uczącym się. Dlatego należy starać się spraw, by pies zrozumiał, że mebel nie jest przestrzenią tylko dla niego. Nauka nie powinna zająć dużo czasu.

Na przykład, jeśli znajdziesz swojego psa na swojej kanapie, usiądź obok niego przez chwilę. Później będziesz go ściągać z mebli. delikatnie. Dzięki temu zwierzak będzie mógł łatwo zrozumieć sytuację.

Nagła przeprowadzka może głęboko dotknąć Twojego pupila. Więź, którą masz ze swoim psem może nie być tak silna jak wcześniej. Dlatego upewnij się, że zawsze jesteś delikatny wobec zwierzęcia, aby utrzymać poziom więzi.

Proszenie psa o przesunięcie się z kanapy w sposób agresywny sprawi, że pies pomyśli, że nie jest mile widziany. Jednak jest to zwierzę, które ma równie dużo muszą odpoczywać w miejscu, gdzie mogą wygodne. Porozmawiajmy o znaczeniu przestrzeni relaksacyjnej dla psów!

Dlaczego Twój pies powinien mieć swoje własne małe miejsce do relaksu?

Czasami nie ma Cię w domu, a Twój pies będzie chciał się wspiąć na jakiś mebel. Jeśli byłeś dla niego zbyt szorstki, może wybrać podłogę, nawet jeśli jest niewygodna. Twój pies zacznie być wtedy bardzo nerwowy. coraz mniej komfortowo w swoim domu.

W końcu, odpowiadając na pytanie, które zadałeś na początku tego artykułu, odpowiedź brzmi : „To zależy od ciebie”.. ! Możesz zabronić psu wchodzenia na kanapę, ale on od czasu do czasu tego potrzebuje. Rozważenie zakupu specjalnych mebli dla małych zwierząt może być rozwiązaniem.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.