Strona główna » Zwierzęta » Czy powinieneś pozwolić swojemu psu wąchać odchody innych psów? Odpowiedzi ekspertów

Czy powinieneś pozwolić swojemu psu wąchać odchody innych psów? Odpowiedzi ekspertów

Czy powinieneś pozwolić swojemu psu wąchać odchody innych psów? Odpowiedzi ekspertów

Psy mają niezwykły zmysł węchu, który rekompensuje inne, mniej rozwinięte zmysły, takie jak dotyk i wzrok. Można więc powiedzieć, że widzą świat przez swój nos. Jest więc w stanie odbierać informacje, że jesteś nie jest w stanie powąchać lub poczuć.

Dlatego psy wąchają wszystko na ulicy, rozpoznają wszystko wokół siebie i odkrywają nowe informacje. Aby dać ci pomysł, pachną do 1000 razy lepiej niż ludzie.

Ponadto, jest to ich sposób na poznanie zwierząt w twoim sąsiedztwie. Ciekawostką jest, że psy wąchają również mocz innych zwierząt i sprawdzają ich nawet swoje własne. Chociaż wąchanie odchodów jest normalnym zachowaniem psów, nie powinniśmy pozwalać im na to, aby robiły to regularnie.

Czy powinienem pozwolić mojemu psu wąchać kupy innych psów? Odpowiedzi ekspertówŹródło : Capture Instagram
Dlaczego czuje zapach kupy innych psów?

Za każdym razem, gdy się wypróżnia, pies pozostawia zapach szczególny i charakterystyczny zapach ze swoich gruczołów odbytowych. Mogą się wtedy rozpoznać po tym zapachu, który rozsiewają wycierając stopy o trawę i merdając ogonem. Poprzez wąchanie odchodów psy wiedzą, kto był tam wcześniej.

Czy powinieneś pozwolić mu obwąchać inne psy?

„Nie ma powodu, aby pozwolić swojemu zwierzakowi wąchać innego psa na spacerze” – mówi. … Miej oko na język ciała obu zwierząt. Rzeczywiście, wyprostowana sierść, warczenie czy sztywność są oznakami agresji.

pic.twitter.com/YRdxSDdXxS

– Maria Bolivar (@MariaBo33324137) February 16, 2023

Czy one śmierdzą przed defekacją?

Oczywiście, pies powinien poświęcić swój czas na ulżenie sobie. Ustawienie musi być rzeczywiście odpowiednie. Może potrzebować powąchać, podrapać lub odwrócić się, zanim usłyszy wezwanie natury.

Czy wszystkie psy pachną tak samo?

Na to, czy pies węszy więcej czy mniej, ma również wpływ jego rasa. Istnieją rasy, które węszą bardziej niż inne i które są genetycznie wyszkolone do podążania za śladami. Oznacza to, że tego typu psy zatrzymują się bardziej, aby wywęszyć przedmioty na ulicy. Tak jest na przykład w przypadku beagli, bassetów i jamników.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.