Strona główna » Zwierzęta » Czy kochasz swojego kota? W takim razie nigdy nie dawaj mu tej karmy!

Czy kochasz swojego kota? W takim razie nigdy nie dawaj mu tej karmy!

Co by było, gdyby nasze pewniki były w rzeczywistości kłamstwami? Wielu z nas wierzy, że mleko jest głównym pokarmem kota. I to przekonanie opiera się na filmach i kreskówkach, które oglądaliśmy jako dzieci. Ale w rzeczywistości niektórzy eksperci zdecydowanie odradzają podawanie mleka naszym kocim przyjaciołom. Jakie są tego powody? Odpowiedzi znajdują się w następujących liniach.

Kot nie może pić mleka!

Od najmłodszych lat widzieliśmy w telewizji sceny pokazujące feliny, które cieszyły się pijąc mleko. W efekcie utwierdziliśmy się w przekonaniu, że ten pokarm jest idealny dla kota. Ważne jest jednak, aby nie podawać tego napoju do tych kul włosowych.

Ten zwyczaj był początkowo tylko obrazem często odzwierciedlanym w mediach. Jednak specjaliści ds. zdrowia zdecydowanie odradzają. Dzieje się tak dlatego, że mleko jest szkodliwe dla zdrowia kota.

Czytaj więcej
Ten kot ucieka z transportera i utknął pod torami metra

Podobnie jak ludzie, kotki mogą również robić nietolerancje pokarmowe. Według lekarzy weterynarii jest nawet wielu, którzy nie tolerują laktozy. Laktoza jest bardzo obecna w mleku krowim.

Skutki nietolerancji mleka krowiego są u kotowatych podobne jak u ludzi. Może powodować problemy trawienne u kota. Objawia się to zazwyczaj w postaci nudności, biegunki i wymiotów.
Kochasz swojego kota? W takim razie nigdy nie dawaj mu tego jedzenia!Źródło : Capture Instagram

Najczęstsze zagrożenia u kotów!

Oprócz nietolerancji, podawanie kotkowi mleka krowiego jest zabronione także z innego powodu. Kotu łatwiej jest m.in. przybierać na wadze , jeśli spożywa je często. Advice-Veto wyjaśnił znaczenie podawania kotu nadmiernej ilości mleka krowiego, koziego lub owczego.

Duża ilość tych kategorii mleka wnosi do diety kota znaczną ilość energii. Ponadto ich kaloryczność jest wysoka w węglowodany i tłuszcze. W rezultacie, kotka będzie przybierać na wadze łatwo.

Do przeczytania
Poruszająca historia Duo, kota urodzonego z „dwoma twarzami”, którego nikt nie chce adoptować

Aby temu zaradzić, ważne jest, aby Twój kot przestrzegał zdrową dietę. Najbardziej polecane są karmy o wysokiej zawartości białka. Są to najbardziej niezawodne składniki odżywcze, które utrzymują kotkę w zdrowiu.

Kochasz swojego kota? W takim razie nigdy nie dawaj mu tej karmy!Źródło : Capture Instagram

Ważne jest również, aby zrozumieć, że przytycie nigdy nie jest odpowiednie dla zdrowia. Człowiek czy kot, zawsze musisz zachować swoją sylwetkę, aby pozostać w formie. Dlatego też nadszedł czas, aby odłożyć mleko jako zwykłe pożywienie felinów.

Co zrobić, by kot był zdrowy!

Jeśli miałeś w zwyczaju podawać swojemu kotu mleko to czas z tym skończyć. Zamiast podawać kotu ten niebezpieczny pokarm, polecamy. Karma proteinowa np. ryby.

Zaleca się również umieszczenie terenu rekreacyjnego dla Twojego kota. Dzięki temu Twój kot będzie miał gdzie ćwiczyć i utrzymywać formę. Nie zapomnij od czasu do czasu zabrać kota na spacer, aby zapewnić mu rozrywkę.

Do przeczytania
Ten kot stał się liderem tych jagniąt, są nierozłączne! Przejmujące wideo

Jeśli chciałbyś przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy Ci odwiedzenie naszego Kategoria Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.