Strona główna » Zwierzęta » Czy kastracja lub kastracja psa lub kota jest niebezpieczna? Oto odpowiedź

Czy kastracja lub kastracja psa lub kota jest niebezpieczna? Oto odpowiedź

Jeśli właśnie adoptowałeś zwierzę lub myślisz o adopcji, jedną z najważniejszych decyzji zdrowotnych, które podejmiesz, jest kastracja lub kastracja twojego kota lub psa.

Kastracja, usunięcie jajników i macicy kotki, jest zabiegiem weterynaryjnym, który wymaga minimalnej hospitalizacji. Ponadto oferuje korzyści zdrowotne na całe życie. Ponadto kastracja, czyli usunięcie jąder u Twojego kocura lub psa, znacznie poprawi zachowanie Twojego pupila. Ponadto pozwoli mu pozostać blisko domu, bez chęci biegania za suką w rui.

Oto 5 dobrych powodów, aby spay lub kastracja swojego zwierzaka

1. Twój pies lub kot będzie żył dłużej i zdrowiej. U samic kastracja zapobiega zakażeniom macicy i rakowi piersi, który jest śmiertelny u około 50% suczek i 90% kotek. Wykastrowanie suki przed wystąpieniem rui zapewnia najlepszą ochronę przed tymi chorobami.

Czytaj dalej
Oto wskazówki, które pozwolą stwierdzić, czy twój kot ma gorączkę

Czy kastracja lub kastracja mojego psa lub kota jest niebezpieczna?Źródło : Capture Instagram

2. Kastracja ma zalety dla zdrowia Twojego męskiego pupila: oprócz uniknięcia niechcianego potomstwa, kastracja psa zapobiega rakowi jąder.

3. Twoja wykastrowana suczka nie będzie wpadać w ruję. Chociaż cykle mogą się różnić, kotki są zwykle w rui cztery do pięciu dni co trzy tygodnie w sezonie rozrodczym. Ponadto, próbując zwrócić na siebie uwagę samca, wyją i oddają mocz częściej, czasem w całym domu!

4. Twój pies płci męskiej zrobi wszystko, aby wyjść z domu. Rzeczywiście, samiec psa zrobi prawie wszystko, aby znaleźć partnera! Na przykład może kopać pod płotem i wykonywać niespotykane akrobacje, aby uciec z domu. A kiedy już będzie swobodnie wędrować, może zostać zraniony przez ruch uliczny i walczyć z innymi samcami.

Czy poddanie psa lub kota kastracji jest niebezpieczne?Źródło : Capture Instagram

5. Kastracja NIE sprawi, że Twój pupil będzie większy: rzeczywiście, nie używaj tej starej wymówki! To brak ćwiczeń i przekarmianie powodują, że Twój pies lub kot zyskuje dodatkowe kilogramy. Ale z pewnością nie kastracja. Twój pupil rzeczywiście pozostanie sprawny i szczupły, o ile będziesz go nadal ćwiczyć. I kontroluj jego dzienne spożycie pokarmu.

Czytaj więcej
To jest bardzo ciemna strona bycia weterynarzem

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.