Strona główna » Zwierzęta » Co to znaczy, że Twój kot patrzy na Ciebie w nocy, kiedy śpisz?

Co to znaczy, że Twój kot patrzy na Ciebie w nocy, kiedy śpisz?

Co to znaczy, że Twój kot patrzy na Ciebie w nocy, kiedy śpisz?

Chociaż nigdy nie wiemy dokładnie, co dzieje się w umyśle kota, gdy śpi, możemy dokonać wykształconych domysłów na podstawie kilku obserwacji.

Koty lubią obserwować swoich mistrzów z różnych powodów:

Dzień i noc. Koty to bardzo ciekawskie i wzrokowe stworzenia. Często więc poświęcają dużo czasu obserwowanie swojego otoczeniaw tym nas.

Jako myśliwi, używają swojego wzroku, aby wchłonąć wszystkie szczegóły otoczenia i stworzyć mapy mentalne, które dają im dobre pojęcie o lokalizacji ofiar, drapieżników i innych zasobów.

Jako opiekunowie staliśmy się bardzo ważnym elementem środowiska naszych domowych kotów. Karmimy je, kochamy, bawimy się z nimi i zapewniamy im bezpieczeństwo. Niektóre koty spędzają tyle samo czasu na obserwowaniu swoich właścicieli, co na obserwowaniu przez okno ptaków w okolicy. W końcu co by się stało, gdybyśmy wyszli z pokoju bez uprzedniego pogłaskania ich?

Koty, zwłaszcza młode, są bardzo ciekawe tego, co robimy, a spanie nie jest wyjątkiem. Wciąż uczą się naszych różnych zwyczajów i zachowań, a jednym z najlepszych sposobów dla kotów jest uważna obserwacja.

Co to znaczy, że Twój kot patrzy na Ciebie w nocy, kiedy śpisz?Źródło : Capture Instagram

Jeśli chodzi o oglądanie w nocy, to prawdopodobnie winowajcą jest ich ciekawość.

Jak koty to zmierzchCzęsto są obudzone, gdy my śpimy. Ich naturalne instynkty mówią im, że czas wstać, polować i bawić się. To, że nasze kryte koty są zamknięte w domu, nie oznacza, że te popędy znikają. Koty dostosowują się nieco do Twojego harmonogramu i wykonują większość swoich zabaw, gdy jesteś obudzony, ale nadal pozostają obudzone przez długie okresy nocy.

Koty następnie patrzą nieprzerwanie na swoich panów.

Mogą się zastanawiać, dlaczego śpimy, skoro ich zegar biologiczny mówi im, że wyraźnie czas wstać.

Co to znaczy, że Twój kot patrzy na Ciebie w nocy, kiedy śpisz?Źródło : Capture Instagram

Albo, oni po prostu czekaj cierpliwie (lub nie tak cierpliwie), abyśmy się obudzili i weszli z nimi w interakcję. W rzeczywistości młode koty zwykle przejmują inicjatywę i próbują obudzić swoich właścicieli wcześnie rano, dając im kilka liznięć na twarzy.

Albo inna teoria jest taka, że myślą, że jesteśmy uroczy, kiedy śpimy.

Adoptuj, uratuj życie i zyskaj przyjaciela, Jeśli chciałbyś przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, zalecamy aby sprawdzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.