Strona główna » Zwierzęta » Co się stanie, jeśli Twój kot złamie ogon?

Co się stanie, jeśli Twój kot złamie ogon?

W tym artykule pomożemy Ci ustalić, czy Twój kot ma złamany lub zraniony ogon i co zrobić, aby mu pomóc. Przyjrzymy się objawom, przyczynom i co z tym zrobić. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jak stwierdzić, czy ogon kota jest złamany lub zraniony?

Najczęstsze objawy to:

  • Brak ruchu ogona
  • Krwawienie
  • Spuchnięty ogon
  • Wypadanie włosów
  • Trudności w kontrolowaniu wypróżnień
  • Twój kot chowa się, płacze lub jest agresywny

W ten sposób będziesz w stanie rozpoznać ból twojego kota i działać szybko, zanim stanie się zbyt poważny.

Przyczyną zranionego lub złamanego ogona jest zawsze uraz. Twoja kot być może badał na zewnątrz, gdy doszło do wypadku: spadła lub coś wylądowało na jej ogonie. Gdy ogon kota ulegnie urazowi, może być złamany, połamany lub nawet zwichnięty. Niewielkie obrażenia może obejmować zadrapania, wypadanie włosów, obrzęk lub niektóre krwawienia. Poważne obrażenia mogą obejmować uszkodzenia nerwów, naczyń krwionośnych, złamania, itp..

To powiedziawszy, najczęstszy uraz ogona kota jest złamanie ogona, ponieważ może być spowodowane przez wiele różnych wypadków. Złamania kociego ogona w pobliżu podstawy są poważniejsze, ponieważ mogą wiązać się również z uszkodzeniem nerwów lub naczyń krwionośnych, co czyni je poważniejszym i bardziej bolesnym urazem. Złamania kociego ogona w pobliżu końcówki są mniej bolesne i często mniej dotkliwe.

Co się stanie, jeśli Twój kot złamie ogon?Źródło : Capture Instagram
Co zrobić, gdy kot zrani sobie ogon?
Pomóż swojemu kotu zachować spokój

Pierwszą rzeczą to pomóc kotu zachować spokój. Może być przestraszony i odczuwać ból, więc twoim obowiązkiem jest pomóc mu przezwyciężyć ten problem najlepiej jak potrafisz. Aby pomóc mu się uspokoić, możesz zadbać o to, by odpoczywał w wygodnym miejscu.

Spójrz na ranę

Teraz, gdy twój kot jest trochę spokojniejszy, Można wizualnie obserwować ogon – czy jest sflaczały, spuchnięty lub krwawiący? Spróbuj zaobserwować inne nietypowe zachowania u kota – mogą one świadczyć o tym, że jest to jakiś problem. Czy płacze, czy się chowa? Powinieneś wziąć to wszystko pod uwagę, gdy zadzwonisz do swojego weterynarza i powiesz mu, co się stało, a także jakie objawy wykazuje twój kot. Należy unikać dotykania ogona, gdyż może to spowodować dodatkowy ból lub uszkodzenie rany. Jeśli musisz dotknąć ogona, zrób to bardzo delikatnie.

Wezwijcie weterynarza

Należy jak najszybciej zadzwonić do lekarza weterynarii. Nawet jeśli u Twojego zwierzęcia wystąpi któryś z powyższych objawów, który każe Ci podejrzewać, że to drobny uraz, zadzwoń do weterynarz. Nigdy nie czekaj z kontaktem ze specjalistą, gdy kot zachowuje się nienormalnie lub odczuwa ból, ponieważ może to spowodować dalsze szkody.

Co się stanie, jeśli Twój kot złamie ogon?Źródło : Capture Instagram
Jak wyleczyć zraniony lub złamany koci ogon?

Każdy uraz jest inny, więc to do lekarza weterynarii należy zdiagnozowanie urazu i dobranie odpowiedniego leczenia do stanu zwierzęcia. Przyjrzyjmy się możliwościom leczenia złamanego kociego ogona.

Niewielkie obrażenia ogona kota

W przypadku większości złamań ogona, ogon zagoi się naturalnie, ale z czasem. Oznacza to, że jest to czyste złamanie, które nie naruszyło żadnych nerwów ani naczyń krwionośnych. W takich przypadkach weterynarz po prostu upewni się, że gojenie przebiega prawidłowo i poda kotu środki przeciwbólowe, aby złagodzić ból.

Ciężkie urazy ogona u kotów

W przypadku poważnych urazów ogona u kotówkość została złamana nie do naprawienia lub uraz uszkodził układ nerwowy lub naczynia krwionośne zwierzęcia. W takich przypadkach, gdy ogon nie może się sam zagoić, lekarz weterynarii może być zmuszony do jego amputacji. Mogą również potrzebować operacji, aby naprawić wszelkie uszkodzenia nerwów. Jeśli tak jest, lekarz weterynarii udzieli Ci więcej informacji.

Na szczęście większość kotów bardzo dobrze dochodzi do siebie po tym zabiegu i szybko przystosowuje się do swoich krótszych ogonów. W krótkim czasie wrócą do skakania i zabawy. Porozmawiaj z lekarzem weterynarii o zabiegu i zapytaj o czas rekonwalescencji, ponieważ będzie to zależało od urazu kota.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.