Strona główna » Zwierzęta » Co oznacza pies, kiedy szczeka? Oto znaczenie

Co oznacza pies, kiedy szczeka? Oto znaczenie

Pies, jak każde inne zwierzę z wyjątkiem człowieka, nie ma użycia mowy artykułowanej, ale jego manifestacja wokal najbardziej powszechne, szczekanie, jest bardzo powszechnym wyrazem ciekawe co zasługuje na szczegółową analizę. Powszechnie panuje błędne przekonanie, że szczekający pies jest zawsze wyraźnym zagrożeniem dla naszej uczciwości w krótkim okresie czasu.

Szczekanie to nic innego jak wołanie alarmuDzwonek alarmowy ma mieć dwa znaczenia: jest to pobudka, która alarmuje stado, szczenięta i dorosłych, kły i ludzi tak samo, bo pod tym względem wszyscy są tacy sami. Wezwanie alarmowe ma mieć dwa konsekwencje: że najsłabsi, szczeniaki, idą do swojego schronu, a reszta stada zbiera się w stanie zagrożenia.

Szczekanie ostrzega więc przed potencjalnym niebezpieczeństwem. Jest to sposób na przygotowanie gospodarzy do walki, nawet jeśli jest ona niepotrzebna.

Źródło : Capture Instagram

Co oznacza to warczenie?

Ten chrząszcz, z wyrazem twarzy na twarzy, wargi ściągnięte do tyłu, pokazujące zęby, oznacza strach. Ale strach, z koniecznością ucieczki, jest mniejszy niż możliwość ewentualnego ataku i dlatego atakuje.

Inna forma ekspresji wokalnej psa jest warczenie, rodzaj stałego sygnału zagrożenia, który wskazuje na nieco większy strach niż w poprzedniej sytuacji, ale wcale nie oznacza, że rezygnuje z ataku. Jest to moment niezdecydowania. Marudzi, bo chce atakować, a jak atakuje, to przestaje marudzić i tyle.

Ale jeśli strach zdominuje sytuację, szczekanie pojawia się ponownie jako wyraz pomocy przeplatany skomleniem, wyrazem chęci ataku. Jeśli strach całkowicie przeważy, szczeknięcie będzie jedynym głosem, który będzie się utrzymywał głośno i wielokrotnie, aż zagrożenie zniknie. Kora będzie wtedy jak odłamek, z uporczywym i powtarzającym się wołaniem o pomoc.

Źródło : Capture Instagram

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co Twój pies próbuje Ci powiedzieć poprzez swoje szczekanie?

Psy mogą zacząć szczekać z różnych powodów: do ostrzeżenia, ze strachu, nudy, samotności, pragnienia uwagi, lęku separacyjnego oraz do powitania ludzi i innych zwierząt. Dlatego też dokładne określenie, co stoi za szczekaniem psa, może być bardzo trudne.

Niskie dźwięki, takie jak warczenie, są zwykle związane z postrzeganym zagrożeniem i gniewem. Zazwyczaj jest to oczywisty komunikat dla zwierzęcia lub osoby, aby odsunąć się lub przestać robić to, co im przeszkadza.

Powtarzające się szczekanie w szybkim tempie wskazuje na. że pies jest podekscytowany lub próbuje zwrócić na siebie pilną uwagę. Dłuższe pauzy lub brak powtórzeń świadczą o braku pilności lub zainteresowania. Powtarzające się szczekanie z niewielkimi lub żadnymi przerwami to znak, że zwierzę jest w niebezpieczeństwie lub próbuje cię przed czymś ostrzec.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.