Strona główna » Nowosci » Brain teaser: to wizualne wyzwanie pomoże Ci sprawdzić swoje umiejętności wizualne!

Brain teaser: to wizualne wyzwanie pomoże Ci sprawdzić swoje umiejętności wizualne!

Tylko ludzie z doskonałymi umiejętnościami obserwacji i ostrą logiką mogą odnieść sukces. Czy uważasz, że masz to, czego potrzeba?

Nadszedł czas, abyś poświęcił kilka minut na relaks i oczyszczenie umysłu. Ze wszystkimi troskami i obowiązkami dnia, to normalne, że czujesz się zmęczony. Aby pomóc Ci się zrelaksować, dziś proponujemy Ci spróbować wykonać małe wyzwanie. Zajmie Ci to tylko chwilę. To doskonała okazja, aby zrobić sobie przerwę. Więc przygotuj się, bo czas zacząć.

O co chodzi w tym wyzwaniu wizualnym?

W przypadku tej zagadki poprosimy Cię o zidentyfikowanie ilustracji widzianej z góry. Przedstawimy Ci więc obrazek, na którym znajduje się ilustracja widziana z przodu, coś w rodzaju wieży. Kolor wieży będzie fioletowy. Na tym samym obrazku zaproponujemy Ci cztery wybory: A, B, C i D, które mają przedstawiać wieżę widzianą z góry. Twoim celem jest dowiedzieć się, który z wyborów jest naprawdę wieża. Aby to zrobić, będziesz musiał użyć swojego analitycznego umysłu, zmysłu obserwacji i logiki. Przede wszystkim nie przeocz żadnych szczegółów.

© Grudna

 

Jaki jest sens robienia takiego wyzwania wizualnego?

Chodzi o to, aby Twój mózg był aktywny i zdrowy. Aby to zrobić, wyzwania wizualne, które znajdziesz w sieci, mają dwie funkcje. Po pierwsze, pozwalają ci zrobić sobie przerwę i zrelaksować się. W istocie, ponieważ zagadki tego rodzaju przypominają bardziej grę niż ćwiczenie, łatwiej będzie Ci wziąć w nich udział i dobrze się bawić, szukając rozwiązania. Bawiąc się, uwolnisz swój umysł od stresu i zmartwień na kilka minut. Zmniejszenie poziomu stresu jest ważne dla zdrowia mózgu. Po drugie, zagadki i wyzwania pozwalają Twojemu mózgowi ćwiczyć i poprawiać. Rzeczywiście, wyzwania wizualne to dobre zajęcia, które utrzymują mózg w aktywności i optymalizują wydajność intelektualną.

Wyzwanie właśnie się skończyło. Czy masz już odpowiedź?

Poprawną odpowiedzią był wybór A. Gratulacje dla wszystkich, którzy dobrze trafili.

Dla tych, którym się nie udało, nie martwcie się, wyjaśnimy. W rzeczywistości wszystko było kwestią logiki i obserwacji. Wieża składała się z czterech kolorowych dysków. Jeśli przyjrzeliście się uważnie ilustracji, zauważylibyście, że podstawa wieży składała się z dwóch dysków o różnych rozmiarach, więc musiały być one widoczne z góry. Po drugie, dwa dyski, które tworzyły szczyt wieży, były tej samej wielkości. Tak więc tylko dysk na szczycie był widoczny, gdy wieża była oglądana z góry. Aby pomóc Ci zrozumieć, oto rozwiązanie w postaci obrazków.

© Grudna

 

Jeśli podobał Ci się ten test, zapraszamy do podzielenia się nim bez wahania na swoich portalach społecznościowych, aby Twoi znajomi mogli go wypróbować.

 

 

Related post

Isidora Lettiere
Napisane przez : Isidora Lettiere