Strona główna » Zwierzęta » 7 rzeczy, których nigdy nie powinieneś robić ze swoim psem

7 rzeczy, których nigdy nie powinieneś robić ze swoim psem

Adoptowanie psa jako partnera życiowego niesie ze sobą wiele korzyści, takich jak wzrost szczęścia, spokój ducha czy nawet redukcja stresu. Więcej niż wystarczająco dużo powodów, aby zrozumieć, dlaczego psy są jednym z pierwszych życzeń, gdy myślimy o posiadaniu zwierzęcia.

Jeśli myślisz o adopcji psa Jeśli myślisz o adopcji psa lub już go masz, powinieneś wiedzieć, że niektóre rasy są łatwiejsze do szkolenia niż inne. Na przykład niektóre rasy szczekają bardziej niż inne. Ważna jest również świadomość, że niektóre nasze zachowania mogą być złe. Ważne jest również, aby mieć świadomość, że niektóre nasze własne zachowania mogą być złe, a nawet przeciwskuteczne dla edukacji i dobrego samopoczucia naszego pupila.

Seria zachowań, gestów i niezrozumiałych pojęć, których powinniśmy unikać robiąc to z naszym psem. W celu uszanowania jego potrzeb i zapewnienia jak najlepszej jakości życia. Zwróć uwagę!

Wszystkie rzeczy, których nie należy robić z psem

1. Próbując skłonić go do myślenia i działania jak człowiek.

Traktowanie naszego psa jak człowieka lub mówienie do niego jak do dziecka może wydawać się traktowaniem go z czułością. Jednak w rzeczywistości jest to duży błąd. Nie dość, że czujemy się w tej sytuacji niekomfortowo, to jeszcze ignorujemy prawdziwe potrzeby naszego pupila.

Musimy zrozumieć, że nasz pies to zwierzę, a nie niemowlę czy dziecko. Musimy zatem pozwolić mu działać, bawić się, odpoczywać i żyć jak każdy inny pies, dając mu czułość. Nie powinniśmy jednak ubierać go jak człowieka, podawać mu jedzenia z naszego talerza. Albo posadzenie go przy tym samym stole co my, albo nawet wiara, że sam rozumie, co może, a czego nie może zrobić.

7 rzeczy, których nigdy nie powinieneś robić ze swoim psemŹródło : Capture Instagram
2. Pozwól mu na wszystko

Kiedy adoptujemy psa, nie możemy zapominać o obdarzaniu go uczuciem, zabawie z nim i rozpieszczaniu. Ale powinniśmy też poświęcić dużo czasu na jego szkolenie. Istotny element, który wielu właścicieli niestety ignoruje. W efekcie psy bardzo często wyrastają z problemami behawioralnymi lub słabą socjalizacją z innymi psami i ludźmi. To prowadzi do porzucenie zwierzęcia.

3. Nie pozwalaj mu na spotkania towarzyskie

Chociaż nie wszyscy ludzie lubią towarzyskie spotkaniaPsy są z natury najbardziej społecznymi zwierzętami. Dlatego podczas spaceru pies zawsze będzie chciał się ze wszystkimi przywitać. Nie powstrzymuj więc swojego psa przed witaniem się z innymi psami, zabawą z nimi czy witaniem się z innymi ludźmi. Nawet jeśli nie masz na to ochoty w ten sam sposób.

4. Porzućcie go lub zamknijcie.

Trzymanie psa w zamknięciu lub na uwięzi na stałe to najgorsza kara, jaką można wymierzyć zwierzęciu. Musimy pamiętać, że pies to członek naszej rodziny, a nie pies stróżujący czy alarmowy.

Porzucanie psów to niestety kolejna z tych rzeczywistości, których również doświadczamy na co dzień. Często też wiąże się to z tym, że zdecydowana większość nie ma świadomości, że adopcja to ważna decyzja. Przemyślana i odpowiedzialna decyzja. Nie możemy zapominać, że zwierzę będzie od momentu adopcji kolejnym członkiem rodziny, któremu musimy zapewnić niezbędną opiekę, uwagę i przywiązanie.

7 rzeczy, których nigdy nie powinieneś robić ze swoim psemŹródło : Capture Instagram
5. Bicie go godzinami po zrobieniu czegoś złego

W chwili, gdy widzimy naszego psa Sam moment, w którym widzimy, że nasz pies robi coś złego, jest momentem, w którym musimy skorygować jego zachowanie. W ten sposób pies skojarzy Twoją reprymendę z tym, że robi coś, czego nie chcemy, aby robił. Nie zadziała, jeśli zbesztamy go kilka godzin później.

6. Kąpiel z użyciem własnego szamponu

Więcej niż jedna osoba pomyślała o umyciu swojego psa z ludzkim szamponem. Zazwyczaj dlatego, że nie mają pod ręką innego szamponu. Byłby to jednak duży błąd. Mamy tendencję do myślenia, że wszystkie środki oczyszczające działają tak samo na wszystkie rodzaje skóry. Inaczej jest w przypadku psiej sierści.

7. Karmienie o różnych porach dnia

Ważne jest, aby zapewnić psu dietę Ważne jest, aby zapewnić psu dobrej jakości dietę. Należy jednak pamiętać, że ważne jest również przestrzeganie jego codziennych pór karmienia. Nie robienie tego jest najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić swojemu psu. Zwłaszcza, jeśli chcesz, aby jadł, a nie bawił się jedzeniem, pozostawiając je w misce na wiele godzin (w takim przypadku warto zabrać je po 15 minutach).

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.