Strona główna » Nowosci » 5 roślin, które powinieneś posadzić w lutym, aby uzyskać piękne kwiaty tego lata.

5 roślin, które powinieneś posadzić w lutym, aby uzyskać piękne kwiaty tego lata.

Luty i marzec to dobry czas na sadzenie kwiatów, które przyniosą kolor i zapach tego lata. Oto 5 roślin, które warto wybrać, aby stworzyć kolorowy i pachnący ogród.

Hibiskusy (Hibiscus syriacus) mają jaskrawe kwiaty, nagietki (Tagetes erecta) – jaskrawożółte, floksy (Phlox paniculata) – różnokolorowe, lawenda (Lavandula angustifolia) – delikatny zapach, a gaura (Gaura lindheimeri) – małe, białe kwiaty dopełniają ogród.

1. Jeżówka (Hibiscus syriacus):

Roślina ta jest bardzo łatwa w pielęgnacji i wytwarza piękne kwiaty, które otwierają się w ciągu dnia i zamykają wieczorem. Aby ją posadzić, należy wybrać słoneczne miejsce i przygotować glebę bogatą w materię organiczną. Upewnij się, że gleba jest zawsze wilgotna, ale nie mokra.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @eamtpfoto

2. Goździk (Tagetes erecta):

Roślina ta oferuje obfitość jasnych, aromatycznych kolorów przez całe lato i jesień. Mają dobry drenaż i kochają ciepło i bezpośrednie słońce, aby produkować piękne, kolorowe kwiaty. Posadź je w odległości około 30 cm od siebie, aby mogły się prawidłowo rozwijać.

3. Floks pospolity (Phlox paniculata):

Są to byliny, które wytwarzają pachnące grona drobnych kwiatów przez kilka tygodni od połowy lata do wczesnej jesieni, co czyni je doskonałymi kwiatami do Twojego ogrodu! Floksy lubią dobrze zdrenowaną, ale bogatą glebę, więc po posadzeniu upewnij się, że gleba jest stale wilgotna, ale nie za mokra, bo tego też nie lubią!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @danusiaaa20

4. Lawenda (Lavandula angustifolia):

Ta aromatyczna roślina nie tylko wytwarza piękne kwiaty, ale także bosko pachnie! W przeciwieństwie do innych roślin, preferuje raczej suchą lub mało żyzną glebę niż bogatą w składniki odżywcze, więc wybierz słoneczne miejsce, aby w pełni wykorzystać uwalniany przez nią zapach!

5. Gaura (Gaura lindheimeri):

Ta mała roślina produkuje urocze małe różowe dzwonki przez całą wiosnę i lato, jeśli jest odpowiednio pielęgnowana! Potrzebują dobrze przepuszczalnej gleby, aby mocno się ukorzenić; podlewaj je regularnie, ale nie pozwól, aby gleba była zbyt mokra, bo tego też nie lubią!


Dzięki roślinom, które możesz posadzić w lutym, będziesz mieć piękne kwiaty tego lata. Te kwiaty nie tylko wzbogacą Twój ogród, ale także będą cieszyć oczy gości i Ciebie samego. Rośliny te są bardzo łatwe w pielęgnacji i szybko wyrastają na kolorowe i atrakcyjne kwiaty. Czas zacząć sadzić już teraz, aby cieszyć się całym pięknem, jakie te rośliny mogą zaoferować przez całe lato!

Related post

Gorska
Napisane przez : Gorska
Pasja do słów, praca web-writera to dla mnie konieczność od ponad 9 lat. Jestem pasjonatem gier i artykułów rozrywkowych. Stało się to pasją, którą dzielę się z Wami.