Strona główna » Zwierzęta » 5 powodów, dla których koty opuszczają dom i 4 wskazówki, jak je powstrzymać

5 powodów, dla których koty opuszczają dom i 4 wskazówki, jak je powstrzymać

5 powodów, dla których koty opuszczają dom i 4 wskazówki, jak je powstrzymać

Jeśli nie wiesz, dlaczego koty uciekają z domu w dowolnym momencie, oto kilka powodów, dla których mogą to robić.

Czasami decydują się opuścić dom i odkrywać świat zewnętrzny. Czasami nie zawsze wracają do domu, co może powodować niepokój i zmartwienie ich właścicieli.

Dlaczego koty opuszczają dom?

Instynkt rozrodczy

Pierwszy powód dlaczego koty uciekają jest ich instynkt rozrodczy. Instynkt ten jest rzeczywiście silniejszy u samic w rui i u niewykastrowanych samców.

Czytaj więcej
Wideo: orzeł umiera wisząc na drzewie, jego życie wkrótce się zmieni

Twój koci przyjaciel może zniknąć z domu na kilka dni z powodu swojego instynktu rozrodczego. Może to nawet narazić go na niebezpieczne sytuacje, jeśli się zgubi, zostanie uwięziony lub zraniony.

Terytorium

Terytorium kota to miejsce, w którym spędza większość czasu, takie jak dom, ogród lub nawet bardziej odległe obszary. Jeśli czuje się tam komfortowo, prawdopodobnie spróbuje rozszerzyć swoje terytorium i zbadać okolicę.
5 powodów, dla których koty opuszczają dom i 4 wskazówki, jak je powstrzymaćŹródło: Capture Instagram

Kotka w ciąży

Mówiąc o kotach w ruiJeśli twój zwierzak z powodzeniem zaspokaja swój instynkt godowy, możesz mieć ciężarną kotkę. To normalne, że ciężarne kotki ukrywają się. Wynika to z faktu, że często szukają odizolowanych, prywatnych i bezpiecznych miejsc, aby urodzić swoje kocięta. Jeśli twój dom nie jest do końca spokojnym miejscem (na przykład z biegającymi psami lub dziećmi), nie zdziw się, jeśli ciężarna kotka ucieknie.

Strach

Koty są rzeczywiście bardzo wrażliwe na stres i zmiany. Dlatego mogą być przestraszone lub zaniepokojone czynnikiem, który zmienia ich otoczenie. Takie jak głośne dźwięki, niespodziewani goście, konflikty rodzinne, przeprowadzka lub przybycie innego zwierzęcia.

Czytaj więcej
Oto dlaczego Twój pies kładzie łapy na Twojej twarzy i dlaczego to robi

Przeludnienie

Jeśli jest za dużo kotów Jeśli w domu jest zbyt wiele kotów lub nie ma wystarczającej ilości jedzenia, wody, ściółki lub zabawek, kot może czuć się niekomfortowo. Dlatego będzie szukał innego miejsca do życia.

5 powodów, dla których koty opuszczają dom i 4 wskazówki, jak je powstrzymaćŹródło : Capture Instagram
Wskazówki, jak powstrzymać kota przed ucieczką

Ochrona wyjść aby zapobiec ucieczce kotów przez okna, drzwi lub balkony. Możemy zainstalować ekrany, kraty lub moskitiery. Pozwala nam to zamknąć otwory, gdy się nimi nie opiekujemy.

Sterylizacja kotów: Zmniejsza to pożądanie i agresywność zwierząt. Zmniejsza to prawdopodobieństwo, że będą szukać partnera lub walczyć z innymi kotami.

Identyfikacja kota: Ułatwia lokalizację i zwrot zagubionych kotów.

Czytaj więcej
Odkryj powody, dla których Twój pies lubi spać z Tobą

Zapewnij im wszystko, czego potrzebują: dzięki temu koty mogą czuć się szczęśliwe i zadowolone w swoim domu.

Adoptuj, uratuj życie i zyskaj przyjaciela. Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.