Strona główna » Nowosci » 5 porad dotyczących radzenia sobie ze złamanym sercem w Walentynki

5 porad dotyczących radzenia sobie ze złamanym sercem w Walentynki

Walentynki to wyjątkowa okazja dla zakochanych. Jednak dla tych, którzy właśnie przeszli przez rozstanie, jest to trudny dzień, z którym trzeba się zmierzyć. Kiedy twoje serce jest złamane, normalne jest, że czujesz się smutny i samotny.

Na szczęście istnieją techniki, które pomogą Ci przejść przez ten skomplikowany czas z nieco większą odwagą i spokojem ducha. Oto 5 wskazówek, które pomogą Ci poradzić sobie ze złamanym sercem w Walentynki.

1. Rób to, co sprawia, że czujesz się dobrze

Najlepiej robić to, co poprawia samopoczucie i wywołuje uśmiech na twarzy. Być może bardziej komfortowo czujesz się w kokonie swojego domu lub wolisz wyjść na zewnątrz? Niech kierują Tobą Twoje pragnienia i zadbaj o siebie.

2. Wygospodaruj trochę czasu tylko dla siebie

W Walentynki nie wahaj się poświęcić trochę czasu na przyjemności i dobre samopoczucie. Naucz się doceniać swoją samotność i ciesz się prostymi przyjemnościami, które życie ma do zaoferowania. Dlaczego nie wziąć miłej relaksującej kąpieli?

3. Otaczaj się właściwymi ludźmi

Czasami bycie otoczonym przez właściwych ludzi może pomóc nam ponownie się uśmiechnąć i zobaczyć rzeczy w nowym świetle. Nawiąż kontakt z przyjaciółmi lub rodziną, którzy wysłuchają Cię i podzielą się z Tobą miłą chwilą.

4. Nie porzucaj nadziei

Ważne jest, by nie tracić nadziei i pamiętać, że to, co najlepsze, jest jeszcze przed Tobą! Rozstanie to tylko jeden z wielu etapów miłości: nie poddawaj się i zachowaj nadzieję!

5. Powiedz sobie, że to minie

Pamiętaj, że wszystkie sytuacje mijają, nawet te, które w danym momencie wydają się niemożliwe do pokonania. Spróbuj więc ogarnąć ten ból z myślą, że wkrótce będzie on odległym wspomnieniem…

Walentynki mogą wydawać się zniechęcającym czasem, jeśli jesteś sam po rozpadzie, ale jeśli zastosujesz się do tych 5 wskazówek, nie będzie to takie straszne! Twoje serce może być jeszcze posiniaczone, ale z czasem powoli się zagoi… Dlatego zadbaj o siebie i świętuj Walentynki tak, jak powinny być: poświęcając czas dla siebie!

Related post

Gorska
Napisane przez : Gorska
Pasja do słów, praca web-writera to dla mnie konieczność od ponad 9 lat. Jestem pasjonatem gier i artykułów rozrywkowych. Stało się to pasją, którą dzielę się z Wami.