Strona główna » Zwierzęta » 4 powody, dla których twój kot się na ciebie gapi

4 powody, dla których twój kot się na ciebie gapi

Oczy kota to często jedna z jego najbardziej reprezentacyjnych cech. Kocie oczy są często przeszywające i imponująco kolorowe, co dla wielu osób stanowi część kociego uroku.

Wiele mitów i przesądy rozwinęły się wokół oczy kotów. Na przykład są tacy, którzy wierzą, że nadprzyrodzone obecności mogą być postrzegane przez ich oczy.

Dlatego czasem denerwujemy się, gdy nasze koty wpatrują się w nas. JednakMoże być kilka powodów, dla których tak się dzieje, Oto niektóre z nich.

Dlaczego twój kot się na ciebie gapi?

Zorayda Coello, dziennikarz specjalizujący się w świecie zwierząt, podzielił się powodami, dla których koty wpatrują się w swoich właścicieli:

Źródło: Capture Instagram
1. ból lub dyskomfort

Jeśli twój kot jest w bólu, może chcieć przyciągnąć twoja uwaga. Niektóre kotyKoty, gdy czują się niekomfortowo, będą się chować, aby uniknąć innych niebezpieczeństw wokół nich.

Jednak inne koty wolą powiedzieć swoim właścicielom, co się z nimi dzieje, aby można było pomóc w leczeniu ich dolegliwości. Będą się na ciebie gapić i miauczeć. Należy pamiętać, że jeśli uważasz, że cierpią, powinieneś zabrać je do weterynarza, aby wykluczyć możliwość poważnego problemu.

2. Ciekawy

Podczas gdy ty śpisz, Twój kot może wpatrywać się w ciebie na znak ciekawości. Ponadto, jeśli mruga powoli, gdy to robi, oznacza to również, że lubi cię i jest wygodny w sytuacji, w której się znajduje.

Źródło: Capture Instagram
3. Jest głodny.

Każdy kot ma inny sposób na błaganie o jedzenie. Są takie, które stoją obok swojego dania, inne, które gonią swojego pana po domu, a jeszcze inne, które wpatrują się w swojego pana podczas miauczenia.

Możesz więc podać mu jedzenie, aby sprawdzić, czy to jest powód, dla którego się na ciebie gapi.

4. Czuje się zagrożony

Jeśli np, twój kot czuje się zagrożona, będzie chciała się z tobą skonfrontować, będzie się na ciebie gapić i jednocześnie warczeć. To właśnie te dźwięki pomogą Ci zidentyfikować, kiedy Twój kot jest agresywny. W tej sytuacjiW takiej sytuacji najlepiej usunąć się z ich linii wzroku, aby wiedzieli, że nie zrobisz im krzywdy i że nie muszą się tak czuć. Możesz też powoli mrugać oczami. oczy i przesuwaj głowę kota na boki, aby zbudować jego pewność siebie.

Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy odwiedzić naszą kategorię Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.