Przyjmij buldoga francuskiego czy jakiejkolwiek innej rasy wymaga wielu czynników , aby utrzymać go w zdrowiu i szczęściu. Utrzymanie psa w domu to zadanie, które wymaga stałej, codziennej opieki. Dodatkowo wiele czynników jest niezbędnych do utrzymania go w zdrowiu.

Wiele osób, ze względu na swój styl życia, woli, aby ich pies pozostał spokojny i niezakłócony, gdy się starzeją lub pozostają w domu. Na przykład starsi ludzie, którzy decydują się na adopcję psa mogą preferować spokojne rasy , które wymagają mało ćwiczeń.

Jest to jeden z najważniejszych czynników przy wyborze rasy, aby dodać do swojej rodziny, ponieważ istnieją również Psy zabawowe , które idealnie nadają się dla rodzin z dziećmi.

Charakterystyka buldoga francuskiego:

Jakie cechy wyróżniają m.in. buldog francuski innych ras:

Waga Buldog Francuski nie może być mniejszy niż 8 kilogramów ani większy niż 14 kilogramów, niezależnie od tego, czy jest to samiec czy samica.

Chociaż jest to. małym i wytrzymałym psemMa mocną budowę kości.

Plecy to. szerokie i umięśnioneGłowa jest również szeroka i kwadratowa.

Buldog francuski: oto prawdziwa charakterystyka i opiekaŹródło : Capture Instagram

Na jego skórze pojawiają się zagniecenia i zmarszczki.

Uszy są średniej wielkości, szerokie u podstawy i zaokrąglone na czubku. Są wyprostowane i osadzone wysoko.

Ogon tego psa jest krótki i naturalnie zawiązany lub zakręcony tak, aby kończył się w szpic.

Jego sierść jest krótka, błyszcząca i miękka.
Pielęgnacja buldoga francuskiego:

Opieka nad Buldog francuski jest bardzo prosta w porównaniu do innych ras. Rzeczywiście, jego krótka sierść nie wymaga wiele wysiłku. W zasadzie wystarczy szczotkowanie raz w tygodniu i okazjonalna kąpiel raz w miesiącu.

Pomimo powyższego, konieczne jest częste czyszczenie zmarszczki i fałdy twarzy , aby brud nie gromadził się. Wystarczy przetrzeć go wilgotną, przyjazną dla zwierząt ściereczką. Następnie delikatnie ją wysuszyć.

The Buldogi Francuskie Buldogi francuskie nie potrzebują dużej aktywności fizycznej. Rzeczywiście, choć są figlarne, łatwo się męczą. Mogą więc wykonywać większość swoich ćwiczeń w domu. Nie oznacza to jednak, że nie należy zabierać ich na umiarkowane i wymagające spacery.

Jeśli wybierasz się ze swoim pupilem do gorącego klimatu, koniecznie zapytaj weterynarza o przeciwwskazania. Rzeczywiście, tego typu temperatura może wpływać na spłaszczony nos m.in. twój buldog francuski

Pamiętaj również, że jeśli wybierasz się w miejsce, gdzie w pobliżu znajdują się baseny lub jeziora, powinieneś być bardzo ostrożnym. Buldogi francuskie rzeczywiście nie są zbyt dobrymi pływakami Mogą się łatwo utopić.

Adoptuj, uratuj życie i zyskaj przyjaciela. Jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów podobnych do tego, polecamy Ci odwiedzić nasz Kategoria Zwierzęta.

Related post

Photo of author
Napisane przez : Daniel
Wraz z Grudna staram się wyselekcjonować i zaproponować Wam najlepsze wiadomości dnia, zarówno dotyczące Qi i testów osobowości, jak i codziennych newsów. Codziennie rano publikuję również horoskop dnia.